Jarodnění 2019 – už víme program !

V termínu 3.3. – 8.3.2019 pořádáme s kamarádem Tomem “Jarodnění 2019” – ozdravný pobyt v Českosaském Švýcarsku. A už víme program!!!

Pobyt je zaměřený na poznání krás Českosaského Švýcarska i sebe sama.
Budeme ozdravovat tělo i ducha.
Motto zní: Tělo, mysl, duch – k tomu zdravý vzduch 🙂

 

Termín je od neděle 3.3.2019 do pátku 8.3.2019, abyste měli možnost využít víkend před či po i pro sebe samotné či pro pobyt s rodinou.

 

 

Jak bude vypadat základní organizace

Neděle
Příjezd, seznámení, sladění skupiny, zahájení pobytového programu.

Pondělí – čtvrtek

  • Pro zájemce ranní dechová, taneční či dynamická rozcvička.
  • Pohodová snídaně.
  • Dopolední tématický program uvnitř.
  • Oběd a obědová pauza
  • Odpolední program venku.
  • Večeře.
  • Skupinová práce na tématech pobytu.

Oproti původnímu předpokladu jsme prohodili aktivity uvnitř a venku. Dopo uvnitř (dokud jsme svěží), odpo venku (ať se osvěžíme).

Pátek
Vyvrcholení pobytového programu, rozlučka, odjezd

 

 

Téma (motiv) pobytu

Život – Smrt – Znovuzrození.

Rok 2019 je rokem „trojkovým“. Součet všech jeho čísel dá výslednou hodnotu 3. Tři základní úrovně bytí tedy budou symbolicky provázet i celý náš pobyt.

Život

Naučíme se vnímat život a jeho hodnoty skrze ty, kteří nám život dali. To jsou máma, táta a náš rod (naši předci). Od našeho vztahu k nim se totiž odvíjí veškerá kvalita našeho žití – v sebevědomí, v sebeúctě a v sebehodnotě. Čeká nás tedy práce se třemi základními pilíři našeho života. Energeticky se budeme pohybovat v úrovni 1., 2. a 3. čakry. Neopomeneme tedy ani Matku Zemi coby nositelku a živitelku veškerého našeho života.

Smrt
Znovuzrození

Otevřeme a uzdravíme naše staré programy. Symbolicky usmrtíme ty nefunkční, které nás vedou k ne-moci, k ne-lásce a dáme prostor vzniknout novým, které nás vedou vstříc životu v lásce a sebepřijetí. Energeticky se budeme pohybovat v úrovni 1., 2., 3. a 4. čakry.

 

Tomuto základnímu motivu (Život – Smrt – Znovuzrození) bude pobyt uzpůsoben aktivitami uvnitř i venku. Uvnitř budeme cvičit, malovat, konstelovat, hrát si, pořádat poradní kruhy. Venku budeme hodně v kontaktu s přírodou, abychom měli příležitost odpočívat, radovat se, dýchat čerstvý vzduch a užívat si darů Matky Země – darů života.

Pohyb venku uzpůsobíme potřebám skupiny – v náročnější variantě pro náročné, v pohodové variantě pro pohodáře.

 

 

Program pro konkrétní dny

 

Neděle 3.3.2019

Odpoledne se setkáme v hotelu U Zeleného stromu, kde společně posvačíme, seznámíme se osobně, s programem i s prostředím – vystoupáme na místní rozhlednu, odkud je nejkrásnější výhled na celé Českosaské Švýcarsko. Dříve příchozí budou moci využít konzultace (diagnostiku) s automatickou kresbou. Po večeři skupinová hra.

Jarodnění – hotel U Zeleného stromu v Janově
Jarodnění – hotel U Zeleného stromu v Janově (výhled z hotelu)

 

 

Pondělí 4.3.2019

Po snídani otevření témat k celému pobytu, skupinové malování. Oběd, obědová pauza. Odpoledne vycházka na rozhlednu Děčínský sněžník, odkud je krásný výhled do děčínské kotliny, na saské švýcarsko i vrcholky českého středohoří, siesta s kafíčkem pod rozhlednou. Zájemci si mohou dát rychlo-sestup (pěšky/běžky) třeba až k Labi, kde je vyzvedneme. Návrat na večeři, po večeři program uvnitř.

Jarodnění – Děčínský Sněžník (rozhledna)
Jarodnění – Děčínský Sněžník (vyhlídka)

 

Úterý 5.3.2019

V úterý nás čeká výlet na nedaleký skalní vrch Vrabinec, kde je možné absolvovat krátkou zajištěnou cestu – via ferratu. Z Vrabince je nádherný výhled na kaňon řeky Labe.

Jarodnění – Vrabinec
Jarodnění – Vrabinec (vie ferrata)

 

Středa 6.3.2019

Středa bude ve znamení pískovcových věží a skalních stěn, kdy zavítáme na německou stranu Českosaského Švýcarska, projdeme se na Schrammsteine – Šrámové kameny a budeme mít možnost spatřit zdejší krajinu opět z jiného úhlu pohledu.

Jarodnění – Schrammsteine

 

Čtvrtek 7.3.2019

Ve čtvrtek nás čeká sjezd řeky Labe na raftu. Poplujeme z Dolního Žlebu do městečka Bad Schandau, kde naši plavbu zakončíme v termálních lázních Toscana, plných bazénů, saun a vířivek.

 

Pátek 8.3.2019

Pobyt zakončíme sestupem do jeskyně Přátelství (pokud nám to Matka Příroda dovolí), kde se setkáme s nitrem naší Země a symbolickou smrtí, abychom na povrch vystoupili jako znovuzrození pro naši další životní cestu. Po společném obědě se rozjedeme do svých domovů či za dalšími cíli našich cest.

Jarodnění – sestup do Jeskyně Přátelství
Jarodnění – sestup do Jeskyně Přátelství
Jarodnění – sestup do Jeskyně Přátelství

 

Můžeš se zúčastnit celého pobytu, nebo jen jednotlivých dní.

 

Veškerý program je dobrovolný a je na tobě v jaké míře se jej budeš účastnit. V okolí je také mnoho dalších zajímavých cílů, kam se můžeš individuálně vypravit.

Pobyt je tématicky vhodný jak projednotlivce, tak pro páry.

 

 

Podrobnosti
(kdo jsme, organizace, stravování, ubytování, cena, způsob rezervace atd.)
můžeš vyčíst v samostatném starším článku
zde.

 

Těšíme se 🙂  Jupíííí jupíííí 🙂

BaRu-Aru a Tomáš Kadlec