Také jste o (k)rok pozadu? Tak šup šup, naskočte. Zrychlujeme. A nezastavujeme. Máme zpoždění.

Ještě pořád máte pocit, že na sobě pracujete jako diví … ale když se pak na chvíli zastavíte a rozhlédnete okolo, výsledek je vlastně nula? Že do sebe sice investujete každý volný víkend, 50.000 ročně … ale nikam to nevede? Že prostě výsledek neodpovídá tomu úsilí, které jste vynaložili? Že jste na tom stejně … nebo možná i hůř … než na začátku?

Jestli jo, tak taky asi šlapete zelí, jako já.

Pojednání o tom, že se i v roce mužů drží vlády ženy. A kam to vede? Odpověď ze zkušenosti: do lubu. Tedy mezi kamení.

Článek je ze série “Odhalení”.

Energie 3. luny (6.3. – 5.4.2019)

Šlapat zelí pro mě znamená, že jsme sice v pohybu, ale ve skutečnosti stojíme na místě. Může to být jen zdání, protože pod nohama se nám rodí něco dobrého, ale může to být také krutý fakt toho, že nám nohy mrznou a štípou od soli … a kde nic tu nic. V každém případě ale – kdybychom ty kádě sešlapaného zelí dali dohromady, měli bychom asi celkem solidní základ pro podnikání v sortimentu kysané zeleniny. Protože – jak vidím okolo sebe – jsme na tom všichni dost podobně. Unavení z cesty sebepoznání, vyhořelí z výsledků, vzteklí, prostoupení pocitem marnosti, pravděpodobně i na hranici existenčních problémů.

Energie 6. luny (3.6. – 2.7.2019)

I když … dost možná je to i u vás už dávno hudba minulosti. A v tom případě tohle vůbec nemusíte číst. Protože já jsem se třeba teď s novým lunárním cyklem začala docela dobře dávat dokupy. A tohle, co popisuji v předchozím odstavci, už nepociťuji. Ale i tak mám nutkání popsat, na co jsem během díky těmto prožitkům minulého období přišla. Skrze sebe i skrze příběhy, které se mnou sdílíte vy. Třeba v tom někdo z vás najde ještě inspiraci.

 

Takže: jaký je ten obecný vzorec, který jsem odhalila?

Jsme pomalí, přátelé. PO – MA – LÍ. Jeden jak druhý. U mně o tom svědčí třeba i to, že píšu tenhle článek až měsíc po tom, co jsem to odhalila.

 

Pomalí … v čem konkrétně?

No v tématech, kterými prostupujeme.

Vesměs se totiž stále ještě pitváme v tématech, kterým dal energetický impuls a prostor loňský rok. 2018. V tématech druhé čakry. Ženství, emoce, úcta k životu, úcta k sobě, úcta k mužům, skrze matku, skrze dělohu, skrze ženské rodové linie. Zdůraznit bychom mohli a měli i sexualitu … a tak dále.

No ale teď už máme rok trojkový, moji milí. Rok třetí čakry. Protože 2+0+1+9 je 12 a 1+2 jsou tři. Ha! To je překvapení, že? A ruku na srdce … jak daleko jste v poznání a uvědomění si své hodnoty (sebehodnoty), jak daleko jste v učení se vztahu k hodnotám, které jste sami vytvořili, ve vztahu k hodnotám, které vytváří v naší společnosti muži, ve vztahu k otci a skrze něho k mužům, jak daleko jste … když jsme se tak hezky šprajcli v loňském roce … v úctě k otci a k mužům skrze matku a ženské rodové linie, na kterých bychom měli téma „muži“ stavět?

Jak daleko jste prostě v tématech třetí čakry? No?! Přiznej se… Anebo nemusíš. Protože jestli jsi sama sebou unavená, frustrovaná, finančně vyčerpaná, nemocná nebo prostě jakkoli pod tlakem doby … tak to hovoří za tebe. Stagnuješ a plácáš se tam, kde až donedávna já. Totéž si pro jistotu převeď do mužského rodu, jestli jsi čtenář – muž. Protože témata druhé čakry platí úplně stejně i pro tebe, jen se asi budeš zabývat trochu víc svým penisem než dělohou, je tak? 🙂

 

Za muže mohu hovořit jen těžko. Takže:

Trojkový rok z pohledu ženy:

No samozřejmě, že mě baví cesta poznání sebe jako ženy, objevování svého ženství. Jsem v  euforii z toho, jaká jsem úžasná, užívám si to – být opravdová v emocích, opravdová ve všem, co dělám … nebo se to alespoň učím. Mám fakt hodně probuzenou svoji vnitřní ženu a je to peckaaaa.

Rozhodně asi nejsem nějaká taková ta pseudožena – bohyně, která nepotřebuje chlapa ani vidět, protože všechno (i lásku) si umí dát sama. No ale i přesto, že jsem víc v té jemnosti, jsem vlastně neskutečně tvrdá a sobecká – ke svému okolí i k sobě. Jak to? No to nevím. Ale asi proto, že jsem vlastně neskutečně zahleděná právě do své vnitřní ženy. Že už je polovina trojkového roku za námi … roku, kdy mají mít prostor muži … a já si ještě nevšimla, že něco tak křehkého ve svých zraněních, silného ve své vytrvalosti i krásného na pohled, existuje. Tedy přinejmenším pokud jde o toho mého muže vnitřního.

O tom vnějším to vím už dávno. No ale stejně i tak je to v nerovnováze. Stejně i tak jsem ho až doteď ve skutečnosti vůbec neviděla. Jakkoli jsem si myslela, že ano, neuměla jsem ho docenit. Pochopit tu hloubku. Vidět hodnoty, které pro mě a pro společnost tvoří. Viděla jsem a na mnoha úrovních stále vidím hlavně sebe. A hrála jsem si na to, že vidím i to všechno ostatní. A že když to vidím, tak to i chápu.

Musela jsem se zarýt čumákem až někam do země … a hlavně do bláta … abych si všimla, jak krásné a čisté má můj muž nohy. Ale o tom zase až někdy jindy. Píšu to na etapy, abychom se nezahltili.

 

Teď chci tímhle vším říct asi tolik:

Už je rok trojkový. Slovy: trojkový. Číslicí: 3. Energeticky: rok žlutý, sluneční. Rok objevování hodnot, rok mužů a mužství. A my jsme komplet pozadu. A to nejen jako ženy. Vidím to i u mužů. Vidím to v tématech, se kterými za mnou přicházíte a vidím to v kvalitě svého současného žití i v kvalitě žití, jak sdílíte vy. Prostě …

jsme na dvojce. A taky – jsme naruby.

Sice námi prostupuje sexualita na mnoha úrovních. Rozuměj: prostupuje námi archetypálně daná potřeba žen být ženami a archetypálně daná potřeba mužů stát se muži. Akorát jsme to chytli za jiný konec. Muži při snaze stát se muži myslí na ženy, zatímco ženy při touze být ženami myslí výhradně na sebe. Všichni dohromady pak přehlíží to klíčové: kdo jsou. A tak muži zrají pro rodiny, zatímco ženy pro sebe a své projekty.

 

Někdo strká ruku do ohně, někdo mezi mlýnské kameny

Ale takhle to nefunguje, jak jsem sama na sobě zjistila. Takhle nás to všechny semele dřív, než se nadějeme. Osobní prožitek. Už jsem se mezi těmi mlýnskými kameny totiž ocitla. A parádně. Od konce letošního února do začátku května jsem samu sebe stihla tak odrovnat … zdravotně, finančně i psychicky … že bych si snad ani nevěřila, že je něco takového možné. A nevěřili byste mi to nejspíš ani vy, kdybyste mě neviděli. Mazec.

 

No … a hádejte, kdo pro mě do toho mlýnského lubu neohroženě sáhl. Ano. Muži nejspíš tipují správně. Jasný. Byl to muž, samozřejmě. Můj vlastní, i když nevlastní, ten srdcový. Na přelomu dubna a května.

 

 

Přiznat si, že svou situaci sama nezvládnu ? … brrrr. Ale stojí to za to.

Trvalo mi to … pochopit a zorientovat se ve všem, co se přihodilo. Trvalo mi to … pochopit, že si mám říct o pomoct … Ale když to teď z odstupu mohu hodnotit, když jsem to v sobě dokázala překonat – tu hrdost a zfanfrnělost, když jsem to dokázala – říct si o pomoc – tak se (kromě toho řízeného držkopádu) vlastně nepřihodilo nic tak hrozného.

Zuby mám všechny, kosti vcelku a dál si frčím na vlně svého ženství. A užívám si to úplně stejně, jako předtím. Jen o to obrovské poznání bohatší, jak krásné je být ženou i pro svého muže. Nikoli jen pro sebe. A věřte nebo nevěřte, začalo se mi zase dařit. Ekonomicky sice pořád jen na té úrovni, abych musela na vlastní kůži zažívat a chápat, jak vzácné a cenné jsou hodnoty, které můj muž tvoří … ale s jeho pomocí se mi daří rozvíjet a tvořit i hodnoty své vlastní. A poznávat krásu a půvab opravdového ženství. Mám spoustu prostoru věnovat se jen jemu, když je doma. Mám k dispozici domácnost, o kterou mohu pečovat. A mám svobodný prostor k tomu malovat si pro radost a tvořit pro vás, kdykoliv mě oslovíte nebo chytnu inspiraci. Na vyskakování to zatím není, k nějakému cestování po horách také ne a na lítání po seminářích už vůbec ne. Ale ke spokojenému a hlavně klidnému žití to je.

 

Díky …

Proto díky za to, co se stalo. Díky za to, že teď mám, co mám. Díky za všechno, co mám. A díky za toho, kdo mě tak láskyplně učí ty obrovské vnitřní dary i hodnotu sebe sama objevovat a chápat. Díky za muže :-*

 

Teď je ten čas.

Ať žije a dál frčí trojkový rok 🙂 🙂 🙂 Nebojme se naskočit už konečně na jeho vlnu. Máme pro to tu nejlepší příležitost … energeticky nejvyšší potenciál. Teď. Než začne zase chladnout. Vidím to a namalovala, abyste to mohli vidět a sami za sebe navnímat i vy.

 

Energie 6. luny (3.6. – 2.7.2019)

 

 

Energetický kalendář 2019

 

Jak to bylo do teď …

 

 

A jak to bude dál …

 

 

Některé z obrazů jsou ještě na prodej. Jestli tě energie některého lunárního cyklu oslovují, neváhej. I zpětně mají smysl. Ty energie se totiž nikam neztrácí. Prostě plynou. A nesou své informace. Napříč časem i prostorem.

Přejít do sekce Obrazy

 

 

S láskou a úctou

BaRu-Aru *Amarelis

 

 

Článek je ze série “Odhalení”.

V sérii “Odhalení” jsem doposud publikovala: